Biuletyn Informacji Publicznej
Gminna Biblioteka Publiczna w Długołęce
drukuj

Deklaracja dostępności

Gminna Biblioteka Publiczna w Długołęce zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z przepisami ustawy z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Oświadczenie w sprawie dostępności ma zastosowanie do strony internetowej www.bibliotekadlugoleka.pl

    • Data publikacji strony internetowej:
    • Data ostatniej istotnej aktualizacji: 2021-06-07

Strona internetowa jest częściowo zgodna z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych z powodu niezgodności m.in. z poniższych powodów:

Materiały zamieszczone na stronie:

  • Pochodzą ze źródeł zewnętrznych, na dostosowanie /modyfikację/, których administratorzy serwisu nie mają możliwości /prawa/
  • Opublikowane zostały w oparciu o zasady przyjęte w innej instytucji.
  • Opublikowane zostały przed wejściem w życie ustawy o dostępności cyfrowej,
  • Opublikowane zostały w formie grafik lub wykresów, ze względu na ich charakter
  • Poprawienie dostępności strony niosłoby za sobą nadmierne obciążenia dla podmiotu publicznego
  • Filmy nie posiadają napisów dla osób niesłyszących ani tłumaczenia na język migowy

 

Pliki dostępne do pobrania w znanych formatach: pdf. docx, odt, ods nie są zgodne ze standardem WCAG 2.1.

Deklarację sporządzono na podstawie samooceny przeprowadzonej przez podmiot publiczny oraz skorzystano z dostępnego narzędzia do oceny strony: Test - European Internet Inclusion Initiative (http://checkers.eiii.eu/), z którego wynika, że strona internetowa www.bibliotekadlugoleka.pl spełnia wymagania w 94%.

Na stronie internetowej można korzystać ze standardowych skrótów klawiaturowych.

Oświadczenie sporządzono dnia: 30.03.2021

Informacje zwrotne i dane kontaktowe

W przypadku problemów z dostępnością strony internetowej prosimy o kontakt.

Osobą kontaktową jest Ewa Bubień, dyrektor@bibliotekadlugoleka.pl

Kontaktować można się także dzwoniąc na numer telefonu 71 315-26-86. Tą samą drogą można składać wnioski o udostępnienie informacji niedostępnej oraz składać skargi na brak zapewnienia dostępności.

Każdy ma prawo do wystąpienia z żądaniem zapewnienia dostępności cyfrowej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub jakiegoś ich elementu. Można także zażądać udostępnienia informacji za pomocą alternatywnego sposobu dostępu, na przykład przez odczytanie niedostępnego cyfrowo dokumentu, opisanie zawartości filmu bez audiodeskrypcji itp. Żądanie powinno zawierać dane osoby zgłaszającej żądanie, wskazanie, o którą stronę internetową lub aplikację mobilną chodzi oraz sposób kontaktu. Jeżeli osoba żądająca zgłasza potrzebę otrzymania informacji za pomocą alternatywnego sposobu dostępu, powinna także określić dogodny dla niej sposób przedstawienia tej informacji. Podmiot publiczny powinien zrealizować żądanie niezwłocznie, nie później niż w ciągu 7 dni od dnia wystąpienia z żądaniem. Jeżeli dotrzymanie tego terminu nie jest możliwe, podmiot publiczny niezwłocznie informuje o tym wnoszącego żądanie, kiedy realizacja żądania będzie możliwa, przy czym termin ten nie może być dłuższy niż 2 miesiące od dnia wystąpienia z żądaniem. Jeżeli zapewnienie dostępności cyfrowej nie jest możliwe, podmiot publiczny może zaproponować alternatywny sposób dostępu do informacji. W przypadku, gdy podmiot publiczny odmówi realizacji żądania zapewnienia dostępności lub alternatywnego sposobu dostępu do informacji, wnoszący żądanie możne złożyć skargę w sprawie zapewniana dostępności cyfrowej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub elementu strony internetowej. Po wyczerpaniu wskazanej wyżej procedury można także złożyć wniosek do Rzecznika Praw Obywatelskich.

Dostępność architektoniczna

GMINNA BIBLIOTEKA PUBLICZNA W DŁUGOŁĘCE

  • Biblioteka w Długołęce, ul. Szkolna 40a; tel. 71/315-17-23

Biblioteka w Długołęce nie jest przystosowana dla osób ze szczególnymi potrzebami. Biblioteka mieści się na parterze starego, przeznaczonego do rozbiórki budynku. W bliżej nieokreślonym czasie planowana jest budowa nowej siedziby placówki. Wejście do biblioteki znajduje się z lewej strony budynku od ul. Szkolnej. W drzwiach wejściowych jest niewielki próg. Pierwsze pomieszczenie to wiatrołap o pow. 1,4 m2. Z wiatrołapu przechodzimy do wypożyczalni nr_1. Kolejne pomieszczenie to czytelnia. Przechodząc z czytelni do wypożyczani nr_2 pokonujemy próg o wys. 6 cm. Szerokość przejścia między regałami to 1,1m. W oknach biblioteki zamontowane są kraty. Brak toalety dla czytelników.

W budynku nie ma głośników systemu naprowadzającego dźwiękowo osoby niewidome. W budynku nie ma oznaczeń alfabetem Braille’a. Nie ma możliwości skorzystania z tłumacza języka migowego na miejscu ani online. W bibliotece nie ma pętli indukcyjnej ani systemu FM wspomagającego osoby niedosłyszące i głuche. Do biblioteki można wejść z psem asystującym.

Biblioteka nie posiada własnego parkingu, jednak w bezpośrednim sąsiedztwie budynku, przed wejściem głównym do GOPS, wyznaczone jest jedno miejsce do parkowania dla osób niepełnosprawnych.

  • Filia w Borowej, ul. Parkowa 2/4; 71/315-73-77

Biblioteka w Borowej mieści się na parterze budynku szkoły podstawowej. Wejście do szkoły oraz do biblioteki pozbawione jest barier architektonicznych. Toaleta znajdująca się na terenie szkoły, dostępna jest dla osób o szczególnych potrzebach. Siedziba biblioteki w Borowej to jedno duże pomieszczenie pozbawione barier architektonicznych.

W filii biblioteki w Borowej nie ma głośników systemu naprowadzającego dźwiękowo osoby niewidome. W budynku nie ma oznaczeń alfabetem Braille’a. Nie ma możliwości skorzystania z tłumacza języka migowego na miejscu ani online. W bibliotece nie ma pętli indukcyjnej ani systemu FM wspomagającego osoby niedosłyszące i głuche. Do biblioteki można wejść z psem asystującym.

  • Filia w Brzeziej Łące, ul. Szkolna 10; 71/314-82-14

Biblioteka w Brzeziej Łące mieści się na parterze budynku szkoły podstawowej. Do biblioteki możemy wejść tylko z zewnątrz. Biblioteka to jedno, średniej wielkości pomieszczenie nie przystosowane dla osób ze szczególnymi potrzebami. Toaleta znajduje się na trenie szkoły

W filii biblioteki w Brzeziej Łące nie ma głośników systemu naprowadzającego dźwiękowo osoby niewidome. W budynku nie ma oznaczeń alfabetem Braille’a. Nie ma możliwości skorzystania z tłumacza języka migowego na miejscu ani online. W bibliotece nie ma pętli indukcyjnej ani systemu FM wspomagającego osoby niedosłyszące i głuche. Do biblioteki można wejść z psem asystującym.

  • Filia w Dobroszowie, ul. Portugalska 2; 71/315-45-57

Filia biblioteki w Dobroszowie znajduje się na wysokim parterze budynku, w którym dawniej funkcjonowała szkoła. W budynku mieści się również siedziba WTZ Warsztaty Terapii Zajęciowej. Do budynku prowadzi nowy podjazd dla osób na wózkach. Toalety przystosowane są dla osób ze szczególnymi potrzebami. Filia biblioteki to jedno duże pomieszczenie pozbawione barier architektonicznych.

W filii biblioteki w Dobroszowie nie ma głośników systemu naprowadzającego dźwiękowo osoby niewidome. W budynku nie ma oznaczeń alfabetem Braille’a. Nie ma możliwości skorzystania z tłumacza języka migowego na miejscu ani online. W bibliotece nie ma pętli indukcyjnej ani systemu FM wspomagającego osoby niedosłyszące i głuche. Do biblioteki można wejść z psem asystującym.

  • Filia w Kiełczowie, ul. Szkolna 3; 71/399-07-07

Biblioteka w Kiełczowie znajduje się na terenie Szkoły Podstawowej. Wejście do szkoły pozbawione jest barier architektonicznych. Przed wejściem jest podjazd, na korytarzu dostępna jest winda. Do biblioteki prowadzi szeroki korytarz, szerokie drzwi przez które bez problemu przejedzie osoba poruszająca się na wózku inwalidzkim. Biblioteka zajmuje dwa pomieszczenia położone na dwóch poziomach. Przechodząc z pomieszczenia 1 do pomieszczenia 2  trzeba pokonać jeden stopień.

W filii biblioteki w Kiełczowie nie ma głośników systemu naprowadzającego dźwiękowo osoby niewidome. W budynku nie ma oznaczeń alfabetem Braille’a. Nie ma możliwości skorzystania z tłumacza języka migowego na miejscu ani online. W bibliotece nie ma pętli indukcyjnej ani systemu FM wspomagającego osoby niedosłyszące i głuche. Do biblioteki można wejść z psem asystującym.

 

  • Filia w Łozinie, ul. Milicka 6; 71/315-49-81

Filia biblioteki w Łozinie znajduje się na wysokim parterze budynku. W budynku znajduje się również oddział Poczty Polskiej. Podjazd dla osób na wózkach prowadzi do wejścia z drugiej strony budynku, skąd bez przeszkód przechodzimy do siedziby filii biblioteki. Biblioteka w Łozinie to jedno duże pomieszczenie pozbawione barier architektonicznych.

W filii biblioteki w Łozinie nie ma głośników systemu naprowadzającego dźwiękowo osoby niewidome. W budynku nie ma oznaczeń alfabetem Braille’a. Nie ma możliwości skorzystania z tłumacza języka migowego na miejscu ani online. W bibliotece nie ma pętli indukcyjnej ani systemu FM wspomagającego osoby niedosłyszące i głuche. Do biblioteki można wejść z psem asystującym.

  • Filia w Mirkowie, ul. Słowackiego 17; 71/315-11-00

Biblioteka w Mirkowie znajduje się na terenie Szkoły Podstawowej. Wejście do szkoły pozbawione jest barier architektonicznych. Jednak biblioteka mieści się na najniższym poziomie budynku. Aby dojść do biblioteki należy pokonać kilka schodów, klatka schodowa jest zawiła, przedzielona drzwiami. Biblioteka nie jest dostępna architektonicznie dla osób na wózkach inwalidzkich. Należy zastosować dostęp alternatywny. Bibliotekarz może spotkać się z czytelnikiem na dostępnym korytarzu, przyjąć zamówienie i wypożyczyć książki.

W filii biblioteki w Mirkowie nie ma głośników systemu naprowadzającego dźwiękowo osoby niewidome. W budynku nie ma oznaczeń alfabetem Braille’a. Nie ma możliwości skorzystania z tłumacza języka migowego na miejscu ani online. W bibliotece nie ma pętli indukcyjnej ani systemu FM wspomagającego osoby niedosłyszące i głuche. Do szkoły można wejść z psem asystującym.

  • Filia w Pasikurowicach, ul. Wrocławska 30, 71/398-76-81

Filia w Pasikurowicach mieści się na wysokim parterze starego budynku. Do głównego wejścia prowadzą schody, przy schodach zamontowany jest podjazd, który nie spełnia wymogów BHP. Po pokonaniu schodów zewnętrznych wchodzimy do małego przedsionka. Na wysoki parter prowadzą kolejne schody. W drzwiach biblioteki jest próg. Filia Biblioteki zajmuje jedno duże pomieszczenie

W filii biblioteki w Pasikurowicach nie ma głośników systemu naprowadzającego dźwiękowo osoby niewidome. W budynku nie ma oznaczeń alfabetem Braille’a. Nie ma możliwości skorzystania z tłumacza języka migowego na miejscu ani online. W bibliotece nie ma pętli indukcyjnej ani systemu FM wspomagającego osoby niedosłyszące i głuche. Do biblioteki można wejść z psem asystującym.

Osoby odpowiedzialne

Autor:Ewa Bubień
Odpowiada:Ewa Bubień
Wytworzył:Ewa Bubień
Data ostatniej zmiany:2021-06-07 15:29:05

Archiwum

Data Autor
2021-05-26 13:00 Ewa Bubień zobacz

Statystyki

Odwiedzin na stronie: 350