Biuletyn Informacji Publicznej
Szkoła Muzyczna I stopnia im. Krzysztofa Pendereckiego w Busku-Zdroju
drukuj

Instrukcja korzystania z BIP

Biuletyn Informacji Publicznej to urzędowy publikator teleinformatyczny, składający się z ujednoliconego systemu stron w sieci informatycznej, na których zostaje udostępniona informacja publiczna.

 

Uwarunkowania prawne

Uruchomienie Biuletynu Informacji Publicznej jest niezbędne dla funkcjonowania ustawy z 6 września 2001 r. o dostępie do informacji publicznej (Dz. U. Nr 112, poz. 1198, z późn. zm.) oraz Rozporządzenia MSWiA z 18 stycznia 2007 r. w sprawie BIULETYNU INFORMACJI PUBLICZNEJ.

 

Strona Biuletynu Informacji Publicznej podmiotu składa się z kilku podstawowych elementów:

  1. Menu górnego (na samej górze strony) zawierającego odsyłacz do strony głównej BIP pod adresem www.bip.gov.pl, ustawienia ułatwiające dla osób niepełnosprawnych oraz nazwę podmiotu prowadzącego BIP.

  2. Menu nawigacji (poniżej Menu górnego) wskazującego użytkownikowi aktualną pozycję na stronie, tzw. "ścieżki okruszków" znajdującej się po linku "e-bip.org.pl". Po kliknięciu w link "Szkoła Muzyczna I stopnia im. Krzysztofa Pendereckiego w Busku-Zdroju" w tym menu powoduje powrót do strony głównej BIP podmiotu.

  3. Menu głównego (po lewej stronie witryny) zawierającego odsyłacze do najważniejszych części strony. Znajduje się tutaj również wyszukiwarka.

  4. Właściwej treści strony zamieszczonej w środkowej części dokumentu. W tym miejscu będą pokazywać się dane podmiotów, artykuły, treści dokumentów i ogłoszeń itp.

 

Podstawowym przeznaczeniem strony BIP jest prezentacja informacji na temat podmiotów zobowiązanych do prowadzenia stron BIP.

 

Zamieszczone na stronie dane podmiotów zobowiązanych do prowadzenia stron BIP oraz artykuły opatrzone są metadanymi informacji publicznej, czyli:

  1. tytułem zasobu,

  2. czasem wytworzenia zasobu,

  3. tożsamością osoby wytwarzającej zasób,

  4. tożsamością osoby odpowiadającej treść zasobu,

  5. rejestrem wprowadzonych zmian,

  6. statystyką wyświetleń zasobu.

 

Aby zapoznać się z informacjami w Biuletynie Informacji Publicznej należy kliknąć w odpowiedni link w menu głównym. Do precyzyjnego wyszukiwania informacji służy Wyszukiwarka znajdująca się również w menu głównym. Aby skorzystać z wyszukiwarki należy wpisać w pole edycyjne szukaną frazę i nacisnąć przycisk "szukaj".


Aby zmienić kontrast serwisu należy kliknąć ikonkę "zmiana kontrastu". Aby zmienić wielkość czcionki należy kliknąć ikonki "czcionka duża" lub "czcionka średnia". Aby powrócić do ustawień początkowych należy wybrać ikonkę "czcionka mała". Wszystkie wymienione ikonki ułatwiające przeglądanie strony dla osób niepełnosprawnych znajdują się w górnym menu.

Osoby odpowiedzialne

Autor:Katarzyna Stępień
Odpowiada:Aleksadra Sikora
Wytworzył:Marcin Kulesza
Data ostatniej zmiany:2021-09-27 16:21:19

Archiwum

Data Autor
2021-02-04 13:55 Joanna Chudzińska zobacz
2021-01-15 17:20 Szkoła Muzyczna I stopnia w Busku-Zdroju zobacz
2020-02-12 10:09 Marcin Kulesza zobacz
2020-02-12 09:52 Marcin Kulesza zobacz

Statystyki

Odwiedzin na stronie: 347