Biuletyn Informacji Publicznej
Inspekcja Weterynaryjna - Powiatowy Inspektorat Weterynarii w Lubartowie
drukuj

Archwium - Aktualności dot. ASF

Najnowsze informacje dotyczące występowania afrykańskiego pomoru świń w Polsce znajdziecie Państwo na stronie Głównego Inspektoratu Weterynarii.

Powiatowy Lekarz Weterynarii w Lubartowie informuje o stwierdzeniu sto czternastego ( dziesiątego w 2018r. ) a pierwszego na terenie Powiatu Lubartów ogniska afrykańskiego pomoru świń ( ASF ). Ognisko choroby stwierdzono na podstawie wyników badań otrzymanych w dniu 7 czerwca 2018r.           z krajowego laboratorium referencyjnego ds. ASF tj. Państwowego Instytutu Weterynaryjnego - Państwowego Instytutu Badawczego w Puławach, w gospodarstwie, w którym utrzymywano 7 świń, położonym w gminie Jeziorzany, w powiecie lubartowskim, w województwie lubelskim.

Gospodarstwo położone jest około 250 m od granicy obszaru ochronnego, określonego w części I załącznika do decyzji KE 2014/709/UE.

W gospodarstwie, w którym wyznaczono ognisko ASF wdrożone zostały procedury związane z likwidacją choroby.

Powiatowy Lekarz Weterynarii w Lubartowie informuje o stwierdzeniu sto siedemdziesiątego piątego         ( siedemdziesiąte pierwsze w 2018r.) a drugiego na terenie Powiatu Lubartów ogniska afrykańskiego pomoru świń ( ASF )  które wyznaczono w dniu 26 lipca 2018r. w gospodarstwie  w którym utrzymywano 15 świń, położonym w miejscowości Kolechowice, w gminie Ostrów Lubelski.


Osoby odpowiedzialne

Autor:Henryk Kadłubiak
Odpowiada:Henryk Kadłubiak
Wytworzył:Henryk Kadłubiak
Data ostatniej zmiany:2018-07-31 12:10:51
Powrót

Statystyki

Odwiedzin na stronie: 4295