Biuletyn Informacji Publicznej
Inspekcja Weterynaryjna - Powiatowy Inspektorat Weterynarii w Lubartowie
drukuj

Archwium - HPAI - GRYPA PTAKÓW WAŻNE

Najnowsze informacje dotyczące wysoce zjadliwej grypy ptaków ( HPAI ) można znaleźć na stronie Głównego Inspektoratu Weterynarii.

www.wetgiw.gov.pl

 

 

Powiatowy Lekarz Weterynarii w Lubartowie informuje, że w dniu 30 grudnia 2020 r. zostało opublikowane rozporządzenie Nr 55 Wojewody Lubelskiego z dnia 30 grudnia 2020 r. w sprawie zwalczania wysoce zjadliwej grypy ptaków na terenie powiatów łęczyńskiego, lubartowskiego, parczewskiego oraz włodawskiego ( Dz. Urz. Woj. Lub. z dnia 30 grudnia 2020 r., poz. 6960 ).

Zostały wyznaczone obszary: zapowietrzony i zagrożony oraz nałożony obowiązek przestrzegania określonych nakazów i zakazów w tych obszarach. W powiecie lubartowskim w gminie Uścimów miejscowości : Krasne i Maśluchy znalazły się w obszarze zagrożonym.

W pozostałej części powiatu lubartowskiego nadal obowiązują wymagania rozporządzenia Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 4 kwietnia 2017 r. w sprawie zarządzenia środków związanych z wystąpieniem wysoce zjadliwej grypy ptaków ( Dz. U. z 2017 r., poz. 722 ).
Informuję, że ze wszystkimi ww. przepisami można zapoznać się przeglądając pliki poniżej.

 

 

Pliki

Osoby odpowiedzialne

Autor:Konrad Saweczko
Odpowiada:Konrad Saweczko
Wytworzył:Konrad Saweczko
Data ostatniej zmiany:2020-12-31 12:20:31
Powrót

Statystyki

Odwiedzin na stronie: 1627