Biuletyn Informacji Publicznej
Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna
drukuj

Deklaracja dostępności

Deklaracja dostępności

Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Głuchołazach umożliwia czytelnikom dostęp do literatury oraz korzystanie z wydarzeń kulturalnych i działań edukacyjnych.
Osoby ze specjalnymi potrzebami (w tym niedowidzące i niewidome) mogą korzystać z:
-  książek Duża Litera, ze względu na wielkość czcionki ułatwiających czytanie osobom słabowidzącym;
-  wypożyczenia czytników e-książek;
-  wypożyczalni e-książek (kody dostępu do bazy Legimi);
-  stanowiska złożonego z powiększalnika tekstu oraz komputera ze specjalistycznym oprogramowaniem dla osób niedowidzących oraz niewidomych.

Strona Internetowa

Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Głuchołazach zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Oświadczenie w sprawie dostępności ma zastosowanie do strony internetowej Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Głuchołazach  .

Data publikacji strony internetowej: 2023-03-20. Data ostatniej istotnej aktualizacji: 2023-04-27.

Strona internetowa jest zgodna z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych.

Oświadczenie sporządzono dnia: 2023-03-20. Deklarację sporządzono na podstawie samooceny przeprowadzonej przez podmiot publiczny.

Informacje zwrotne i dane kontaktowe

W przypadku problemów z dostępnością strony internetowej prosimy o kontakt. Osobą kontaktową jest Grzegorz Luber it@bibliotekaglucholazy.pl Kontaktować można się także dzwoniąc na numer telefonu +48 77 4391698. Tą samą drogą można składać wnioski o udostępnienie informacji niedostępnej oraz składać żądania zapewnienia dostępności.

Każdy ma prawo do wystąpienia z żądaniem zapewnienia dostępności cyfrowej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub jakiegoś ich elementu. Można także zażądać udostępnienia informacji za pomocą alternatywnego sposobu dostępu, na przykład przez odczytanie niedostępnego cyfrowo dokumentu, opisanie zawartości filmu bez audiodeskrypcji itp. Żądanie powinno zawierać dane osoby zgłaszającej żądanie, wskazanie, o którą stronę internetową lub aplikację mobilną chodzi oraz sposób kontaktu. Jeżeli osoba żądająca zgłasza potrzebę otrzymania informacji za pomocą alternatywnego sposobu dostępu, powinna także określić dogodny dla niej sposób przedstawienia tej informacji. Podmiot publiczny powinien zrealizować żądanie niezwłocznie, nie później niż w ciągu 7 dni od dnia wystąpienia z żądaniem. Jeżeli dotrzymanie tego terminu nie jest możliwe, podmiot publiczny niezwłocznie informuje o tym wnoszącego żądanie, kiedy realizacja żądania będzie możliwa, przy czym termin ten nie może być dłuższy niż 2 miesiące od dnia wystąpienia z żądaniem. Jeżeli zapewnienie dostępności cyfrowej nie jest możliwe, podmiot publiczny może zaproponować alternatywny sposób dostępu do informacji. W przypadku, gdy podmiot publiczny odmówi realizacji żądania zapewnienia dostępności lub alternatywnego sposobu dostępu do informacji, wnoszący żądanie możne złożyć skargę w sprawie zapewniana dostępności cyfrowej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub elementu strony internetowej, lub aplikacji mobilnej. Po wyczerpaniu wskazanej wyżej procedury można także złożyć wniosek do Rzecznika Praw Obywatelskich.

Link do strony internetowej Rzecznika Praw Obywatelskich.

Dostępność architektoniczna

  1. Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Głuchołazach  informuje, że w obszarze architektonicznym w budynku głównym są urządzenia dostosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. (budynek główny - ul. Boh. Warszawy 9A.  Natomiast lokale, w których mieszczą się filie biblioteczne nie są własnością MGBP w Głuchołazach i Biblioteka nie m wpływu na niwelację barier architektonicznych.
  2. Budynek główny MGBP w Głuchołazach - budynek posiada 1 wejście od ulicy Boh. Warszawy oraz 1 wejście od parkingu usytuowanego z tyłu budynku. Oba wejście znajdują się na poziome gruntu. Budynek jest dwupoziomowy ale posiada windę. Na parterze dostępny jest Dział dziecięco-młodzieżowy, na piętrze znajduje się Dział dla dorosłych: czytelnia i wypożyczalnia.
  3. Schody w obiekcie są na początku i końcu oznaczone antypoślizgową kontrastową listwą odblaskową.
  4. Biblioteka nie posiada systemu informacji głosowych, napisów brajlem oraz pętli  indukcyjnych.
  5. Do obiektów Biblioteki można dojechać samochodem. Przy obiekcie w Głuchołazach znajduje się parking bez wydzielonych miejsc.
  6. Spotkania autorskie i inne imprezy kulturalne odbywają się w obiekcie Biblioteki, foyer oraz na Sali widowiskowej Centrum Kultury gdzie dostępne są windy.
  7. W obiektach biblioteki nie ma możliwości skorzystania z tłumacza języka migowego na miejscu i online.

Aplikacje mobilne

  1. Biblioteka nie udostępnia aplikacji mobilnych.

 

Osoby odpowiedzialne

Autor:redaktor
Odpowiada:dyrektor
Wytworzył:administrator
Data ostatniej zmiany:2023-04-27 13:57:54

Archiwum

Data Autor
2022-11-22 11:24 Joanna Kanin zobacz
2022-11-18 08:00 Joanna Kanin zobacz
2022-11-15 11:47 zobacz

Statystyki

Odwiedzin na stronie: 129