Biuletyn Informacji Publicznej
Akademia Humanitas
drukuj

Archwium - O uczelni

Misja Wyższej Szkoły Humanitas wyraża się w haśle ,,Człowiek. To się liczy”. Uczelnia pierwotnie funkcjonowała pod nazwą Wyższa Szkoła Zarządzania i Marketingu, a osobą odpowiedzialną za powołanie jej do życia w 1997 roku był Aleksander Dudek, który do dziś pełni funkcję kanclerza.

Od blisko 25 lat kształcimy w duchu dialogu, partnerstwa, tolerancji, otwartości oraz szacunku. Łączymy teorię z praktyką – wykłady dla naszych studentów prowadzą zarówno wybitni naukowcy, jak i praktycy z ogromnym dorobkiem naukowym. W zależności od kierunku są to m.in. psychologowie, terapeuci, lekarze, adwokaci, radcy prawni, sędziowie, prokuratorzy, menedżerowie firm, marketingowcy, dziennikarze, oficerowie policji.

Uczelnia daje swoim studentom możliwość działania w kołach naukowych, zdobywania certyfikatów i licencji, udziału w projektach edukacji praktycznej, w tym także w projektach finansowanych z funduszy Unii Europejskiej.

Dysponujemy znakomitą bazą materialną i dydaktyczną: salą do symulacji rozpraw sądowych, profesjonalnym laboratorium psychologicznym, salą integracji sensorycznej, autorskimi matami edukacyjnymi i grami do programowania cyfrowego wykorzystywanymi w kształceniu przyszłych pedagogów, a także nowoczesnymi platformami do e-learningu.

Śledzimy najnowsze trendy i dostosowujemy ofertę kształcenia do bieżących warunków, dlatego ekspansja uczelni nie ogranicza się do terenu Polski. W 2014 roku powstał zagraniczny wydział zamiejscowy w miejscowości Vsetin w Republice Czeskiej, z kolei w 2016 roku uruchomiliśmy wydział w Pradze. Posiadamy także odziały w Krakowie, Rzeszowie, Lublinie i Poznaniu.

Jako nowoczesna europejska uczelnia dążymy do maksymalizacji skuteczności w pozyskiwaniu środków finansowych służących rozwojowi na wielu płaszczyznach. Do tej pory z funduszy unijnych pozyskaliśmy blisko 70 mln złotych. Beneficjentami środków są uczniowie, nauczyciele, szkoły (projekty pozyskiwane i realizowane przez Dział Projektów WSH we współpracy z jednostkami samorządów terytorialnych miast i gmin). Środki pozwoliły jeszcze wydatniej podnieść poziom programów nauczania, czy doposażyć laboratoria kierunkowe (psychologia, pedagogika, elektroradiologia itp.).

Humanitas to także bogata oferta szkoleń oraz szereg propozycji dla najmłodszych, ich rodziców i dziadków. W ramach Uniwersytetu Międzypokoleniowego Wyższej Szkoły Humanitas funkcjonują Uniwersytety Dziecięce zlokalizowane w kilkunastu miejscowościach, w tym w Sosnowcu oraz Uniwersytet Trzeciego Wieku. Pod patronatem naukowym Rektora WSH działają również Uniwersytety Trzeciego Wieku w takich miejscowościach jak Dąbrowa Górnicza, Jaworzno, Lubliniec czy Poręba.

Uczelnia na szeroką skalę współpracuje z otoczeniem społeczno-gospodarczym, wspierając placówki edukacyjne, przedsiębiorców, a także inicjując i włączając się w organizację szeregu przedsięwzięć o charakterze naukowym, prospołecznym czy biznesowym.

Wyższa Szkoła Humanitas to 10 kierunków kształcenia, w tym 6 kierunków magisterskich, 41 specjalności, ponad 40 kierunków studiów podyplomowych, seminarium doktorskie z zakresu prawa oraz studia MBA dla zarządzających firmą rodzinną.

Potwierdzeniem jakości kształcenia są wyróżnienia i wysokie miejsca zdobywane w ogólnopolskich rankingach. W 2021 roku uczelnia utrzymała I miejsce w woj. śląskim w Rankingu Wydziałów Prawa Dziennika Gazety Prawnej. Wśród uczelni niepublicznych z całego kraju WSH zajęła V miejsce. Zdobyliśmy również II miejsce w województwie śląskim oraz XII miejsce w Polsce w Rankingu Wydziałów Prawa Uczelni Niepublicznych opublikowanym przez "Rzeczpospolitą" oraz II miejsce w województwie śląskim i XIII miejsce w Polsce w prestiżowym rankingu opublikowanym przez "Perspektywy".

Rok 2021 wyznacza kolejny etap rozwoju uczelni. Uruchomiliśmy dwa kierunki: prawo oraz psychologię w nowej filii w Gliwicach, w budynku „Cechowni”, w kompleksie „Nowe Gliwice”. Ekspansja pozwala dotrzeć z ofertą kształcenia do mieszkańców zachodniej części województwa śląskiego oraz Opolszczyzny. Ponadto w ofercie Wyższej Szkoły Humanitas pojawiły się nowości takie jak studia z zakresu informatyki, dofinansowane w 100% ze środków Unii Europejskiej i prestiżowe studia MBA dla zarządzających firmą rodzinną.

Osoby odpowiedzialne

Autor:Małgorzata Makieła, Piotr Celej
Odpowiada:Małgorzata Makieła, Piotr Celej
Wytworzył:Małgorzata Makieła, Piotr Celej
Data ostatniej zmiany:2022-10-21 11:36:27
Powrót

Statystyki

Odwiedzin na stronie: 6051