Biuletyn Informacji Publicznej
Instytut Genetyki Roślin Polskiej Akademii Nauk
drukuj

Przedmiot działalności

Instytut Genetyki Roślin Polskiej Akademii Nauk (IGR PAN) jest ważnym centrum naukowym w zakresie badań genetycznych i molekularnych roślin uprawnych.

Misją działania IGR PAN jest prowadzenie prac badawczych w zakresie nauk biologicznych  i rolniczych ze szczególnym uwzględnieniem genetyki  i genomiki roślin oraz upowszechnianie wyników tych badań zgodnie z najwyższymi standardami.

IGR PAN, pominąwszy ośrodki uczelniane, jest jedynym instytutem badawczym zajmującym się genetyką roślin w Polsce. Jego główne specjalizacje to: genomika, cytogenetyka, biotechnologia, kultury in vitro, odporność roślin na stresy oraz biometria i bioinformatyka.

Instytut posiada uprawnienia do nadawania stopnia doktora i doktora habilitowanego nauk rolniczych w dyscyplinie rolnictwo i ogrodnictwo.

Z inicjatywy Instytutu ustanowiono w 1994 r. Krajową Nagrodę Naukową z Zakresu Genetyki Roślin im. Stefana Barbackiego. Corocznie przeprowadzany jest konkurs na najlepsze prace młodych pracowników naukowych.

W styczniu 2014 roku Komisja Europejska nadała Instytutowi prestiżowe logo HR Excellence in Research premiując tym samym przestrzeganie w IGR zasad Europejskiej Karty Naukowca i Kodeksu Postępowania przy Rekrutacji Naukowców. Informacje o Instytucjach, które posiadają logo HR Excellence in Research znajduje się na portalu EURAXESS.

Osoby odpowiedzialne

Autor:Piotr Woźniak
Odpowiada:Paweł Krajewski
Wytworzył:Piotr Woźniak
Data ostatniej zmiany:2023-10-02 14:53:12

Archiwum

Data Autor
2023-06-11 22:57 Piotr Woźniak zobacz
2019-10-11 09:57 Joanna Dutkiewicz zobacz
2019-05-22 15:15 zobacz

Statystyki

Odwiedzin na stronie: 816