Przypomnij hasło
Biuletyn Informacji Publicznej
Zakład Pielęgnacyjno-Opiekuńczy im. ks. Jerzego Popiełuszki w Toruniu
drukuj

Przedmiot działalności

Zakład Pielęgnacyjno – Opiekuńczy im. ks. Jerzego Popiełuszki tworzy 5 Oddziałów Opieki Całodobowej o profilu:

  • pielęgnacyjno-opiekuńczym,
  • opiekuńczo-leczniczym (w tym dla pacjentów wentylowanych mechanicznie)
  • psychogeriatrycznym.

W oddziałach całodobowych przebywa ok. 143 chorych z uszkodzeniem mózgu, z chorobami otępiennymi (typu Alzheimera, naczyniowego, parkinsonowskiego i in), po przebytym udarze mózgu, nagłym zatrzymaniu krążenia, zawale serca, z towarzyszącymi im częściowymi niedowładami lub porażeniami, ze stwardnieniem rozsianym, z innymi schorzeniami neurologicznymi, z przewlekłymi schorzeniami układu krążenia, chorzy po złamaniach, urazach, z licznymi powikłaniami cukrzycowymi, trudno gojącymi się owrzodzeniami, odleżynami, z przewlekłymi chorobami płuc i oskrzeli, a także wielu chorych w stanie apalicznym (wegetatywnym).

Są to chorzy z ograniczoną zdolnością do samodzielnego poruszania się, niekwalifikujący się do leczenia szpitalnego i aktywnej rehabilitacji, a wymagający stałej profesjonalnej pielęgnacji i kontynuacji leczenia farmakologicznego.

W Zakładzie funkcjonuje również  Oddział Dzienny o profilu psychogeriatrycznym, w którym przebywa ok. 35 chorych z chorobami otępiennymi.

Chorymi w Zakładzie opiekuje się wysoko wykwalifikowany personel medyczny: pielęgniarki (większość ze specjalizacją w zakresie opieki długoterminowej), opiekuni medyczni,  lekarze (interniści, psychiatrzy, neurolog, anestezjolog, lekarz rehabilitacji, pulmonolog), psycholodzy (w tym psycholog kliniczny i neuropsycholog), neurologopeda, fizjoterapeuci, psychoterapeuta, terapeuci zajęciowi oraz dietetyk.

Ponadto zatrudnieni są również pracownicy kuchni, pracownicy administracji, pracownicy techniczni, wolontariusze oraz duszpasterze.

Zakład jest także miejscem szkoleń i praktyk studentów przygotowujących się do zawodu terapeuty zajęciowego, opiekuna medycznego i in.

Osoby odpowiedzialne

Autor:Aleksandra Wachowiak-Kaźmierczak
Odpowiada:Aleksandra Wachowiak-Kaźmierczak
Wytworzył:Aleksandra Wachowiak-Kaźmierczak
Data ostatniej zmiany:2023-03-06 09:43:24

Archiwum

Data Autor
2021-06-08 10:10 Aleksandra Wachowiak-Kaźmierczak zobacz
2021-06-02 11:07 Aleksandra Wachowiak-Kaźmierczak zobacz
2021-06-01 08:00 zobacz

Statystyki

Odwiedzin na stronie: 565