Biuletyn Informacji Publicznej
Inspekcja Weterynaryjna Powiatowy Inspektorat Weterynarii w Wołowie
drukuj

Archwium - Afrykański Pomór Świń

Wołów, dnia 26 października 2021r.

 

Powiatowy Lekarz Weterynarii w Wołowie informuje, iż od dnia 01 listopada 2021r. każdy hodowca trzody chlewnej zobowiązany jest posiadać plan bezpieczeństaw biologicznego dla swojego gospodarstwa. Poniżej udostępniamy przykładowy wzór dokumentu, który może być wykorzystany przez hodowców po jego opracowaniu i dostosowaniu do struktóry swojego gospodarstwa. Jednocześnie informuje, że brak opracowania planu bezpieczeństwa biologicznego dla własnego gospodarstwa może skutkować odmową wystawienia świadectwa zdrowia niezbędnego przy sprzedaży trzody chlewnej. 

 

Wołów, 10 września 2021r. 

Powiatowy Lekarz Weterynarii w Wołowie informuje o stwierdzeniu przypadku afrykańskiego pomoru świń u dzika odstrzelonego w dniu 28.08.2021 na terenie powiatu wołowskiego, w gminie Wińsko w okolicach miejscowości Białawy. W związku z powyższym zostało przygotowane Rozporządzenie Powiatowego Lekarza Weterynarii w Wołowie w sprawie zwalczania afrykańskiego pomoru świń  na terenie powiatu wołowskiego, wyznaczające obszar skażony. Obszar ten obejmuje znaczną część gminy Wińsko i fragment gminy Wołów. 

Uprzejmnie prosimy o zapoznanie się z artykułami dotyczącymi afrykańskiego pomoru  świń  znajdujęcymi się w poniższych zakładkach "DLA HODOWCÓW" oraz "DLA MYŚLIWYCH" 

Osoby odpowiedzialne

Autor:Paweł Szewczyk
Odpowiada:Paweł Szewczyk
Wytworzył:Henryka Filarowska
Data ostatniej zmiany:2021-10-26 14:12:31
Powrót

Statystyki

Odwiedzin na stronie: 3730