Biuletyn Informacji Publicznej
Zespół Placówek Oświatowych nr 2 w Kraśniku
drukuj

Archwium - Przedmiot działalności

  1. Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Kraśniku wchodząca w skład Zespołu realizuje cele i zadania określone w Ustawie o Systemie Oświaty z dnia 7 września 1991 roku oraz w przepisach wykonawczych wydanych na jej podstawie, a wszczególności: naukę poprawnego i swobodnego wypowiadania się, pisania i czytania ze zrozumieniem, poznawanie wymaganych pojęć i zdobycie rzetelnej wiedzy na poziomie umożliwjającym co najmniej kontynuację nauki na następnym etapie kształcenia, dochodzenie do rozumienia, a nie tylko pamięciowego opanowania przekazywanych treści, rozwijanie zdolności dostrzegania różnego rodzaju związków i zależności, rozwijanie zdolności myślenia analitycznego i syntetycznego, przekazywanie wiadomości przedmiotowych w sposób integralny, prowadzący do lepszego rozumienia świata, ludzi i siebie, poznawanie zasad rozwoju osobowego i życia społecznego, poznawanie dziedzictwa kultury narodowej postrzeganej w perspektywie kultury europejskiej.
  2. Publiczne Gimnazjum nr 2 im. Jana Kochanowskiego w Kraśniku wchodzące w skład Zespołu realizuje cele i zadania określone w Ustawie o Systemie Oświaty z dnia 7 września 1991 roku oraz w przepisach wykonawczych wydanych na jej podstawie, a w szczególności: zapewnia uczniom wszechstronny rozwój umysłowy, moralny, emocjonalny i fizyczny w zgodzie z ich potrzebami i możliwościami psychofizycznymi w warunkach poszanowania ich godności osobistej oraz wolności światopoglądowej i wyznaniowej, umożliwia uczniom dokonanie wyboru dalszego kierunku kształcenia lub wykonywania wybranego zawodu, kształtuje środowisko wychowawcze, sprawuje opiekę nad uczniami odpowiednio do ich potrzeb.
  3. Szkoła podstawowa i gimnazjum mogą prowadzić działalność innowacyjną i eksperymentalną na zasadach określonych w odrębnych przepisach.
  4. Szkoła podstawowa i gimnazjum umożliwiają rozwijanie zainteresowań uczniów poprzez: realizację indywidualnych programów nauczania oraz ukończenie szkoły w skróconym czasie, organizację zajęć pozalekcyjnych i nadobowiązkowych, udział w konkursach, olimpiadach i zawodach sportowych, umożliwianie uczniom w życiu szkoły i środowiska, różnorodne wykorzystywanie technologii informacyjnej i komunikacyjnej, kontakty z placówkami oświatowymi krajów Unii Europejskiej, realizację treści programowych poza szkołą, umożliwienie uczniom uczestniczenie w kulturze.
  5. Szkoła podstawowa i gimnazjum organizują naukę religii i zajęć wychowania do życia w rodzienie na życzenie rodziców.
  6. Na wniosek ucznia, rodziców, nauczyciela, poradni psychologiczno - pedagogicznej lub innej poradni specjalistycznej szkoła może udzielić uczniom pomocy psychologiczno - pedagogicznej w formie: zajęć dydaktyczno - wyrównawczych, indywidualnych konsultacji, porad dla uczniów, porad, konsultacji i warsztatów dla rodziców i nauczycieli.
  7. W razie potrzeby uczeń może zostać skierowany do Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej. Szczegóły określają odrębne przepisy.

Osoby odpowiedzialne

Autor:Artur Domański
Odpowiada:Marzena Pomykalska
Wytworzył:Artur Domański
Data ostatniej zmiany:2013-05-24 11:45:43
Powrót

Statystyki

Odwiedzin na stronie: 1334